Zpět

Moravské zemské muzeum – Pavilon Anthropos

Menu
Adresa Pisárecká 5, 602 00 Brno
GPS 49°11'31"N 16°34'1"E (xx km)
216 m nad mořem
swipe

Nejmodernější budovou Moravského zemského muzea je Pavilon Anthropos, umístěný v příjemném pisáreckém parku. Založen je v roce 1928 objevitelem podzemí Moravského krasu a Věstonické venuše prof. Karlem Absolonem. V roce 2003-2006 prošl rozsáhlou rekonstrukcí a je ve střední Evropě největším a nejbohatším muzeem zaměřeným na nejstarší dějiny lidského rodu a vznik kultury. Dnes představuje návštěvníkům nejmodernější poznatky z oboru antropologie a archeologie v několika stálých expozicích věnovaných etologii primátů, genetice člověka, antropologickému a kulturnímu vývoji člověka, nejvýznamnějším archeologickým nálezům z nejstaršího období lidských dějin a vzniku nejstaršího umění. Program Pavilonu Anthropos je dále rozvíjen bohatou výstavní činností, která systematicky sleduje mimoevropskou etnologickou a kulturně-antropologickou tematiku.

Zajímavosti:

Rekonstrukce mamuta v životní velikosti a kostra mamuta složená z originálních archeologických nálezů. Dioramata zobrazující život pravěkých lidí. Stálá expozice obrazů Zdeňka Buriana.

Prohlídky:

Prohlídka stálých expozic možná s průvodcem. Audioguide s možností volby anglického a německého jazyka. Celý objekt je bezbariérový.