Zpět

Památník Mohyla míru v Praci

Menu
Adresa K Mohyle míru 200, 664 58 Prace
GPS 49°8'13"N 16°45'55"E (xx km)
252 m nad mořem
swipe

Mohyla míru je ojedinělým válečným památníkem s mírovým posláním. Byl vybudován na počest všech obětí legendární bitvy u Slavkova (2. 12. 1805) jako memento válek.

V muzeu sousedícím s památníkem je možné zhlédnout mimořádně atraktivní multimediální expozici „Bitva tří císařů. Slavkov / Austerlitz 1805“ a expozici „Fenomén Austerlitz“. Expozice jsou netradičně koncipované a přináší poučení i silný zážitek. Dozvíte se v nich nejen o tom, co se v těchto místech na sklonku roku 1805 stalo, ale prožijete slavkovskou bitvu doslova společně s jejími účastníky – muži ve zbrani i samotnými císaři. Originální exponáty – chladné i palné zbraně, uniformy, cenné předměty, archivní dokumenty a ilustrace doplňují monitory s počítačovými animacemi, videoprojekce a dotyková obrazovka s databází textů, ilustrací a informací o slavkovské bitvě a napoleonských válkách.

Otevírací doba: otevřeno celoročně

Prohlídky: Multimediální expozice v češtině, němčině, francouzštině, ruštině a angličtině. Muzeum je přístupné bez bariér, památník s využitím vozíčkářských ližin.