Zpět

Brněnské podzemí

Menu
Adresa Zelný trh 21/ Dominikánské náměstí 1, 602 00 Brno
GPS 49°11'33"N 16°36'31"E (xx km)
232 m nad mořem
swipe

Návštěvnici brněnského podzemí si mohou v Mincmistrovském sklepě připomenout dnes již téměř zapomenuté řemeslo ražby mincí na Moravě a v Labyrintu pod Zelným trhem na vlastní oči spatřit tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů, vybavených expozicemi. V roce 2012 byly zpřístupněny i unikátní prostory Kostnice u sv. Jakuba, kde bylo objeveno více jak 50 tisíc lidských ostatků.

V Labyrintu pod Zelným trhem si návštěvník může udělat představu, jak byly sklepy využívány v dobách svého vzniku. Součástí prohlídky je alchymistická laboratoř, na místní vinařskou tradici upozorňuje starý vinný sklep a historická krčma. O stinných stránkách života v dávných dobách vyprávějí repliky městského pranýře a klece bláznů, které v 17. století stávaly na tržišti.

Labyrintem vás ve skupinách (max. 25 osob) provází průvodci každých 60 minut.

Doprovodné služby:

  • prodej suvenýrů
  • pronájem společenské části

Expozice Mincmistrovského sklepa zachycuje historii mincovní ražby na Moravě od poloviny 11. do začátku 16. století. Návštěvníci zde mohou potkat i prvního doloženého brněnského královského mincmistra Bruna přímo ve sklepě, kde razí mince stejně jako před mnoha staletími.

Doprovodné služby:

  • prodej suvenýrů
  • ražba pamětních medailí