Zpět

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy - skanzen

Menu
Adresa Bzenecká 671, 696 62 Strážnice
GPS 48°54'15"N 17°18'46"E (xx km)
170 m nad mořem
swipe

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy ve Strážnici je muzeum v přírodě. Od roku 1981 jsou v něm návštěvníkům zpřístupněny objekty lidového stavitelství moravských Kopanic, luhačovického Zálesí, Horňácka, vodní stavby, vinohradnické stavby a seníky. Jedinečnost muzea, jež představuje lidovou architekturu, způsob bydlení a života v uvedených regionech, podtrhuje téma vinohradnictví, které je pro tento kraj typické. Expozice vinohradu s ukázkou pěstování vína od nejstarších dob po současnost je jedinou svého druhu na území České republiky. Návštěvní sezona je v průběhu roku obohacena o několik tematických pořadů zaměřených na poznání tradičních lidových řemesel, lidových zvyků a obyčejů v průběhu kalendářního roku. Naším cílem je nabídnout návštěvníkům nejen informace o tradiční kultuře, ale i zábavu a relaxaci.

Zajímavosti v cíli:

Bydlení a život na moravské vesnici, slovácké kroje, vinohradnictví a zemědělství, řemesla, interaktivní expozice, ukázky původních stavebních postupů, původní odrůdy plodin, domácí zvířata.

Doprovodné služby:

Prohlídka s průvodcem, volná prohlídka, zábavná prohlídka, prohlídka s degustací vína, prodejna řemeslných výrobků, občerstvení ve stylové restauraci.