Zpět

Hvězdárna a planetárium Brno

Menu
Adresa Kraví hora 2, 616 00 Brno
GPS 49°12'15"N 16°35'2"E (xx km)
297 m nad mořem
swipe

Letět do vesmíru, nahlédnout do mikrosvěta, poznat tajemství života, ponořit se do říše fantazie, poodhalit budoucnost, prožít vědecko-fantastický příběh. To všechno, vlastně mnohem více objevíte na Hvězdárně a planetáriu Brno. Cestu vám zprostředkuje úžasný stroj na vizuální zázraky – digitárium. Obklopíme vás obrazem i zvukem. Doslova se stanete součástí děje, který vás zavede na ta nejpodivuhodnější místa. Promítáme jednou z nejlepších technologií na jednu z nejkvalitnějších ploch na světě!

Navíc máme skvělé dalekohledy i interaktivní expozice v našem exploratoriu. Právě tady se dotknete skutečného meteoritu, zvážíte se na Měsíci a pohrajete si se zajímavými vědeckými experimenty?

Nacházíme se poblíž centra Brna, v malebném parku na Kraví hoře. Dostanete se k nám pěšky, městskou hromadnou dopravou i automobilem. Jsme centrum pro popularizaci nejrůznějších věd, především z oblasti neživé přírody. Na prvním místě je samozřejmě astronomie, ale nevyhýbáme se ani geologii, chemii, fyzice, matematice, geografii a mnoha dalším. To vše ve srozumitelné, zábavné a interaktivní podobě.

Pro jednotlivce, organizované výpravy, školní třídy i veřejnost, ve dne i pozdě v noci. Otevírací doba: Každý den, kromě některých svátků.